Xiaomi Mi Mix serisi için beklenen açıklama resmen geldi

Home Teknoloji Xiaomi Mi Mix serisi için beklenen açıklama resmen geldi


Xiaomi’nin akıllı telefon pazarında ne kadar iyi işler sergilediğini bilmeyen yoktur. Gerek fiyat performans, gerekse amiral gemisi cihazlarıyla geniş bir kitle kazanan şirket, asıl kozunu ise Xiaomi Mi Mix serisi ile oynuyor. Peki kullanıcıların yolunu gözlediği akıllı telefon modelleri ne zaman dönüyor? Resmi açıklama nihayet geldi!

Xiaomi Mi Mix serisi geri dönüyor

Benzersiz tasarıma sahip olan Xiaomi Mi Mix serisi, bugün yapılan açıklamaya göre 29 Mart tarihinde geri dönecek. Bilindiği üzere 2018 yılından seriye ait herhangi bir telefon görmüyorduk. Hatta yeni bir konsepte sahip olan Mix Alpha‘yı da saymazsak en son Mi Mix 3 modeli ile tanışmıştık.

Xiaomi Mi Mix serisi

Xiaomi, Mix serisinin dönüşünü resmen doğruladı.

Uzun bir aradan sonra tüketicilere yeni bir Mix serisi telefon sunmayı planlayan Xiaomi, heyecanla beklenen modelin gelecek hafta tanıtılacağını açıkladı. Cihazın ismi hakkında şu an için belirsizlikler sürerken; bunun Mix Fold olacağı yönünde de iddialar var. Peki özellikler hakkında ne biliyoruz?

Yeni Mi Mix’ten beklenen özellikler

Yeni nesil Xiaomi Mi Mix serisi hakkında daha önce pek çok bilgiye denk geldik. Bu bağlamda şirketin en yeni amiral gemisi modeli; Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. İşlemciye ek olarak cihaz, LPDDR5 RAM ve UFS  3.1 bellekle de desteklenecek.

Öte yandan 2021 model Mi Mix’te 8.03 ve 6.38 inçlik çift ekran yapılandırmasına yer verilecek. Bunlardan 8.03 birincil ekran olarak tercih edilirken, 6.38 inç ise ikincil ekran olarak tercih edilecek. Aynı zamanda tasarım olarak da Galaxy Z Fold2‘den ilham alması bekleniyor.

Gelecek hafta başında yalnızca yeni Mix serisiyle tanışmayacağız. Ek olarak Mi 11 serisinin en yeni üyeleri olan Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve Mi 11 Lite modelleri de yine aynı tarihte gelecek. Tüm bu cihazlar 29 Mart Pazartesi günü Xiaomi’nin beklenen lansmanında tüketicilere tanıtılacak. Teknik özellikleri ve fiyatları ilk defa resmi ağızdan doğrulanmış olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.