VAHŞET YAYINI! Son dakika: İsrail, iki gün önce vurduğu binanın bombalanma görüntülerini yayınladı

Home Haber VAHŞET YAYINI! Son dakika: İsrail, iki gün önce vurduğu binanın bombalanma görüntülerini yayınladı
VAHŞET YAYINI! Son dakika: İsrail, iki gün önce vurduğu binanın bombalanma görüntülerini yayınladıİsrail Hava Kuvvetleri, iki gün önce abluka altındaki Gazze’nin en işlek bölgelerinden birinde yer alan dairelerin ve ticari ofislerin bulunduğu 14 katlı Eş-Şuruk adlı binayı hava saldırısıyla bombalama anının görüntülerini yayınladı.

Öte yandan İsrail savaş uçaklarının, top ve tanklarla eş zamanlı olarak dün gece Gazze Şeridine düzenlediği saldırılar sırasında Tanani ailesinin evi de hedef oldu.

AA’da yer alan habere göre saldırıda, Rafet (38),Raviye Ebu Asr (35) ile karnındaki bebeği ve çocukları İsmail (6),Emir (5),Ethem (5) ve Muhammed (3) şehit oldu.

BİRDEN FAZLA FÜZE İLE VURULDU

Saldırıda şehit olan Rafet’in kardeşi Hatim et-Tanani yaptığı açıklamada, saldırıların hedef gözetmeksizin düzenlendiğini belirtti.

Ev vurulduğu sırada kardeşi Rafet ile telefonda konuştuğunu ve vurulma sesini duyduğunu ifade eden Hatim “Kardeşimin evi de öncesinde herhangi bir uyarı yapılmaksızın birden fazla füzeyle doğrudan vuruldu.” dedi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs’tan bu yana şehit olanların sayısının 119’a yükseldiğini bildirdi.

Bakanlığın açıklamasında saldırılarda yaşamını yitirenlerin 31’inin çocuk, 19’unun kadın olduğu, yaralı sayısının 830’a ulaştığı ifade edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.